ikona słuchawki 504 084 282 Rejestracja

GLOBALNA TERAPIA STOPY (GTS)
Terapia jest autorską koncepcją obserwacji, badania i terapii pacjenta z problemem chorób i deformacji w obrębie stopy, stawu skokowo – goleniowego na każdym etapie jego życia, począwszy od narodzin po późną starość. Słowo GLOBALNIE nie jest uproszczeniem, to rozszerzenie spojrzenia, metodyki badania, analizy i terapii.  Metoda skupia się przede wszystkim na maksymalnym wykorzystaniu jednego z najlepszych narzędzi terapeutycznych: wnikliwego spojrzenia, myślenia i dłoni terapeuty.

TRÓJWYMIAROWA TERAPIA MANUALNA STÓP

Trójwymiarowa, manualna terapia stóp oparta jest na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka. Zasady tej terapii tworzą podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy m.in.:
– stopy przywiedzeniowo-serpentynowej,
– stopy końsko-szpotawej,
– stopy koślawej,
– płaskostopia.
W terapii wykorzystuje się specjalne manualne techniki mobilizacyjne i rozciągające wraz z funkcjonalnym bandażowaniem. Po odpowiednim instruktarzu przeprowadzonym przez terapeutę mają Państwo możliwość codziennego oddziaływania terapeutycznego w warunkach domowych.
Terapia umożliwia wczesne diagnozowanie i rehabilitację nieprawidłowego ustawienia stopy poprzez specjalne manualne techniki mobilizacyjne i rozciągające opierając się na funkcjonalnych powiązaniach nerwowo-mięśniowych. Jednym z głównych założeń terapii jest praca rodzica z dzieckiem.

Terapia stóp.

informacja

Zegar ikonka

Zajęcia

Grupa zaawansowana i średniozaawansowana: Piątki 18:10 i 19:00
Początkujący oraz średniozaawansowany: Sobota 9:40 oraz 10:30

zapisy ikonka

Zapisy telefoniczne

tel. 504 084 282

adres ico

Adres

ul. Kasztelańska 66
(dzielnica podzamcze)

Osoba prowadząca

Pani Anna Rychlik