ikona słuchawki 504 084 282 Rejestracja

Biofeedback to profesjonalny i świadomy trening mózgu, którego zaletą jest brak skutków ubocznych. Stosowany przez zdrowych jako dążenie do harmonii umysłu i ciała oraz wydajniejszego procesu uczenia się, dla chorych jako rehabilitacja.

Polega to na tym, że pacjent w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu, tak aby mózg pracował wydajniej i szybciej. Sygnał z jednego punktu na głowie pacjenta jest przetwarzany na zrozumiałą dla pacjenta formę graficzną (wykresu, animacji bądź gry wideo). Dzięki temu sprzężeniu zwrotnemu pacjent wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować.
Pozwala to nauczyć się reakcji własnego mózgu i tak zmodyfikować jego pracę, aby funkcjonował efektywnie. Pacjent nie musi używać klawiatury. Informacja o stanie umysłu pacjenta jest mu przekazywana za pośrednictwem sygnału EEG.

Wskazania:
·         zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi,
·         poprawa szybkości uczenia się,
·         poprawa samokontroli i wyciszenia,
·         nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD),
·         problemy szkolne,
·         dysleksja, dysortografia,
·         trema, reakcje stresowe, agresja,
·         epilepsja,
·         jąkanie, lęki,
·         moczenie nocne,
·         migreny,
·         depresja,
·         parkinsonizm,
·         stwardnienie rozsiane,
·         syndrom Tourette’a i choroba tikowa,
·         wylewy.

Trening odbywa się poprzez interaktywną współpracę z komputerem. Dzięki temu pacjent świadomie reaguje na zadania stawiane przez terapeutę. Terapia jest niezwykle efektywna, a przy tym przyjemna. Dzieci mogą wybierać formę prezentacji sygnału: może to być gra, animacja lub ulubiona bajka DVD; dorośli korzystają z profesjonalnych wykresów, wizualizacji oraz filmów relaksacyjnych.

Jak długo powinien trwać?
Czas trwania terapii ustala się stosownie do wieku pacjenta i istotności problemu. Treningi można podzielić na krótkoterminowe (ok. 10 – 20 spotkań), takie, które wymagają systematycznej pracy przez ok. 40 – 60 sesji (np. ADHD) i długoterminowe (np. epilepsja, afazja – aż 80 sesji).  Spotkania odbywają się co najmniej 1 raz w tygodniu.

Biofeedback

Informacje

Zegar ikonka

Zajęcia

Indywidualne. Odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach popołudniowych.

zapisy ikonka

Zapisy telefoniczne

tel. 504 084 282

adres ico

Adres

ul. Kasztelańska 66
(dzielnica podzamcze)

Osoba prowadząca

Ewa Rekowska
Maria Nejman