TRÓJWYMIAROWA TERAPIA MANUALNA STÓP U DZIECKA

Metoda stworzona przez niemiecką fizjoterapeutkę, terapeutkę metody Vojty, NDT-Bobath i Castillo Moralesa - Barbarę Zukunft-Huber. Na bazie doświadczeń zawodowych oraz przebytych szkoleń z zakresu terapii manualnej, e-technoloogii, metody Brunkow, terapii czaszkowo-krzyżowej oraz kinezjologii stosowanej oraz dotyku dla zdrowia opracowała holistyczną koncepcję terapii stóp.

Trójwymiarowa, manualna terapia stóp oparta jest na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka. Zasady tej terapii tworzą podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy m.in.:

 - stopy przywiedzeniowo-serpentynowej,

- stopy końsko-szpotawej,

- stopy koślawej,

- płaskostopia.

Terapia umożliwia wczesne diagnozowanie i rehabilitację nieprawidłowego ustawienia stopy poprzez specjalne manualne techniki mobilizacyjne i rozciągające opierając się na funkcjonalnych powiązaniach nerwowo-mięśniowych. Jednym z głównych założeń terapii jest praca rodzica z dzieckiem.

W terapii wykorzystuje się specjalne manualne techniki mobilizacyjne i rozciągające wraz z funkcjonalnym bandażowaniem. Po odpowiednim instruktarzu przeprowadzonym przez terapeutę mają Państwo możliwość codziennego oddziaływania terapeutycznego w warunkach domowych.