LOGOPEDIA

Terapia poprawia artykulację (wady wymowy: seplenienie, reranie, ubezdźwięcznianie, zmiękczanie), dykcję, tempo mowy, zaburzenia jąkania i niepłynność mowy. Logopeda uczy prawidłowo oddychać, połykać, odpowiednio gospodarować głosem.

Neurologopedzi wykorzystują różne techniki terapeutyczne: elementy Metody Krakowskiej, elementy neurosensorycznej integracji odruchów dr Masgutowej, metodę werbo-tonalną, technikę relaksacji i psychostymulacji metodą Dyna-Linqa, masaże logopedyczne, elementy ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn, gimnastykę mózgu wg Denisona, ćwiczenia wspomagające naukę czytania i pisania u dzieci ze skłonnością do dysleksji, a także przeprowadza badania ortoptyczne. 

W ośrodku SENSOREK zajmujemy się wadami wymowy i zaburzeniami mowy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, ale także u dorosłych (afazje, dyzartrie). Wszelkie zaburzenia mowy mogą mieć różne przyczyny, dlatego do każdego pacjenta podchodzi się indywidualnie i z każdym pracuje w inny sposób dobrany do jego potrzeb.